Poznań, ul.Szamarzewskiego 17/3

Ośrodek
Doskonalenia
Nauczycieli

Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "Progresfera" powstał w roku 2011 przy firmie AiA Doradztwo i Edukacja Psychologiczna w Poznaniu. Specjalizujemy się w następujących obszarach merytorycznych:

• Przemoc i agresja w szkole
  • Cybeprzemoc -współczesna forma przemocy
  • Profilaktyka zachowań ryzykownych (m.in dopalacze, leki z apteki)
  • Współpraca z rodzicami uczniów
  • Współpraca zespołów nauczycielskich - wspieranie efektu synergii

Nasze szkolenia prowadzimy:

1. Na zlecenie szkół, w formie warsztatów dla Rad PedagogicznychSzczegółowy wykaz tematów oraz programy szkoleniowe znajdziecie Państwo z zakładce Rady pedagogiczne

2. We współpracy z Kuratorium Oświaty, na zlecenie którego realizujemy Granty Edukacyjne. Więcej infomacji znajduje się w zakładce Granty

3. W formie szkoleń otwartych realizowanych dla zainteresowanych nauczycieli.

Nasze zajęcia prowadzimy wyłącznie metoda warsztatową. Metoda warsztatowa opiera się na 4 filarach: uczestnicy mają okazję wziąć udział w doświadczeniach związanych z daną tematyką, dokonać analizy, poznać teorię oraz przećwiczyć ją w praktyce. Taki tryb pracy na szkoleniu zwiększa efektywność nauki i motywację do wykorzystywania nowych umiejętności w codziennych sytuacjach zawodowych. Metoda warsztatowa aktywizuje uczestników do samodzielnej pracy i aktywnego udziału w szkoleniu, dzięki czemu czas poświęcony na rozwój kompetencji przynosi wymierne efekty.

Zajęcia odbywają się w centrum Poznania, bądź na terenie zainteresowanej placówki oświatowej.