Doradztwo Zawodowe – studia podyplomowe

NODN Progresfera wraz z Instytutem Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych ma zaszczyt zaprosić nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych na  autorskie podyplomowe studia – Doradztwo Zawodowe. 

W czasie zajęć chcemy Państwu przekazać niezbędną wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą na prowadzenie efektywnych zajęć i spotkań z uczniami. Nadrzędnym celem studiów jest przygotowanie w pełni wykwalifikowanych doradców, którzy będą mieli kompetencje do pracy z dziećmi i młodzieżą w obszarze doradztwa zawodowego.
Doradztwo Zawodowe dla nauczycieli

Opis kierunku - Doradztwo zawodowe

Od roku szkolnego 2017/2018 lekcje z zakresu doradztwa zawodowego stały się obowiązkową częścią pracy z uczniami w klasach VII i VIII SP oraz uczniami szkół ponadpodstawowych. Jest to doskonały kierunek. Doświadczenia nauczycieli i doradców pracujących z młodzieżą pokazują bowiem jednoznacznie – znacząca część młodych ludzi nie ma ani planu, ani nawet pomysłu na to, czym chciałaby się w życiu zajmować, jak kierować swoją dalszą edukacją, ma trudność z określeniem swoich zainteresowań, mocnych stron, predyspozycji i preferencji. Naszą rolą jako pedagogów jest udzielić młodzieży wsparcia w tym zakresie, a dołączenie do programu kształcenia dodatkowego czasu przeznaczonego właśnie na doradztwo zawodowe stwarza ku temu bardzo dogodną przestrzeń.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie doradztwa zawodowego z 16 sierpnia 2018 od roku szkolnego 2021/2022 każda szkoła będzie musiała mieć zatrudnionego wykwalifikowanego doradcę zawodowego do prowadzenia zajęć z uczniami. Ukończenie studiów na tym kierunku jest więc zarówno szansą na zdobycie nowych, przydatnych umiejętności jak i na zwiększenie posiadanych kwalifikacji i możliwości uzyskania etatu.

ORGANIZACJA - STUDIA PODYPLOMOWE - DORADZTWO ZAWODOWE

Zajęcia z Progresferą
 • Dostęp do naszych webinarów i kursów interaktywnych, których baza jest cały czas wzbogacana. Aktualny wybór kursów można znaleźć tutaj: www.szkolenia.progresfera.edu.pl
 • Konsultacje indywidualne z ekspertkami – doradczyniami zawodowymi z naszego Ośrodka
 • Warsztaty z emisji głosu
 • W przypadku zebrania grupy powyżej 20 osób zorganizujemy zajęcia on-line oparte o autorski program przygotowany dla nauczycieli. Program można znaleźć TUTAJ.
E-platforma - Strefa Studenta
 • Webinary kierunkowe prowadzone przez ekspertki i ekspertów z Instytutu Studiów Podyplomowych WSNP, wszystkie spotkania są nagrywane, tak więc można zarówno brać udział na żywo, jak i wrócić do nagrań w dogodnym momencie. 
Materiały edukacyjne
 • Każdy nasz student otrzyma również pakiet dodatkowych materiałów przygotowanych przez nasze ekspertki.
 • Dodatkowo studenci otrzymują dostęp do materiałów przygotowanych przez ISP. 

Zakres studiów zgodny jest z zakresem zadań doradcy zawodowego określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach i daje kwalifikacje do pracy w charakterze doradcy zawodowego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą filozofią i metodami pracy i pobrania bezpłatnego e-booka dla doradców zawodowych i wychowawców: „Moi uczniowie nie mają zainteresowań! Na tropie pasji”

kwestie formalne

 • Czas trwania studiów: 3 semestry, studia w trybie niestacjonarnym. Termin otrzymania dyplomu:  lipiec/sierpień 2023. Istnieje możliwość skrócenia studiów (poprzez zaliczenie modułu psychologiczno-pedagogicznego) i ukończenie w grudniu 2022 (termin otrzymania dyplomu – styczeń/luty 2023)
 • Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest  zaliczenie praktyki zawodowej w wymiarze 90 godzin oraz zdanie egzaminu końcowego.

opłaty

 • Koszt – 3000 złotych + 85 zł opłaty wpisowej
 • Czesne za studia można wpłacać: jednorazowo, semestralnie, w systemie ratalnym wg ustalonych terminów wpłat

folder informacyjny o kierunku - doradztwo zawodowe

Masz pytania? Zastanawiasz się nad wyborem kierunku? Napisz lub zadzwoń - chętnie doradzimy.

Można do nas zadzwonić lub napisać maila:

Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli PROGRESFERA
przy  AiA Doradztwo i Edukacja Psychologiczna Sp. z o.o.
www.aiadoradztwo.pl

Lub też wysłać formularz kontaktowy – odpiszemy lub oddzwonimy. 

Zobacz wszystkie kierunki studiów podyplomowych dla nauczycieli.

Sprawdź także kursy i webinary online na naszej platformie szkoleniowej.

#Tagi kierunku: doradztwo zawodowe studia podyplomowe poznań, doradztwo zawodowe w szkole

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.

Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem