Karty pracy na różne okazje

Dzień Uśmiechu i Dzień Tabliczki mnożenia

Czy uśmiech i tabliczka mnożenia mogą iść ze sobą w parze? Jasne, że tak! To, że obchodzą swoje święta tego samego dnia nie może być przypadkiem 🙂 Czy zastanawiacie się jak uczyć mnożenia z radością? Najlepiej poprzez zabawę! Progresfera przygotowała dla Was i Waszych uczniów domino, które pomoże utrwalić kilka pozycji z tabliczki bez przynudzania, za to z uśmiechem od ucha do ucha w grupie klasowych przyjaciół.

Dzień Chłopaka

Każdy chłopak to SUPERchłopak! 30 września to doskonała data, aby przypomnieć o tym całemu światu! W tym szczególnym dniu zachęcamy do docenienia wszystkich talentów, umiejętności, cech i wiedzy – każda z nich jest w końcu wyjątkową i wartą pielęgnowania SUPERmocą.

Zaproście uczennice do przygotowania wyjątkowego prezentu dla chłopaków – dyplomów SUPERmocy, które pokażą im, jak bardzo są zauważani i doceniani!

Międzynarodowy Dzień Demokracji

Święto, które decyzją ONZ obchodzimy co roku 15 września. To czas szerzenia i umacniania demokracji, wymiany doświadczeń, podnoszenia świadomości i oddania hołdu wszystkim walczącym o prawa człowieka.

Wykorzystajmy tę okazję, aby wspólnie z uczniami pochylić się nad ustrojem panującym w naszym kraju, jego historią i teraźniejszością. Pobierzcie kartę pracy – krzyżówkę dla uczniów.

Dzień Dobrych wiadomości

Dzień dobrych wiadomości to nie tylko miła odmiana od informacji przekazywanych przez media – to również okazja do ćwiczenia kreatywności oraz myślenia przyczynowo-skutkowego naszych uczniów!

Przygotowana karta pracy ułatwi Wam przeprowadzenie ćwiczenia z uczniami!

Dzień Limeryków

Idealna okazja na wyzwania polonistyczne dla starszych, rozwój kreatywności oraz wprowadzenie odrobiny poczucia humoru na lekcje.

Zachęcamy do wykorzystania przygotowanej przez nas karty pracy z wyzwaniem dla uczniów, dotyczącym układania limeryków!

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 maja

Święta obchodzone w maju są szczególnie ważne dla Polaków. To doskonały moment do rozmowy na temat historii naszego kraju, jego symboli i współczesnego patriotyzmu.

Zachęcamy do wykorzystania przygotowanej przez nas karty pracy o biało-czerwonych flagach!

Dzień Ziemi oraz Dzień Kreatywności i Innowacji

🌍 21 i 22 kwietnia to wyjątkowe daty! Te przypadające po sobie dni są doskonałą okazją, aby drzemiącą w uczniach kreatywność i innowację wykorzystać do ratowania planety! Jak to zrobić? Poniżej znajdziesz pomysły na aktywności dla uczniów w różnym wieku.

Dzień Bezdomnych Zwierząt i Dzień Szczura

🐱 Wiosną obchodzimy Dzień Bezdomnych Zwierząt oraz Światowy Dzień Szczura. Wsparcie bezdomniaków pomaga rozwijać empatię – jeśli szukasz sposobu, aby popracować z uczniami nad tym tematem, zaproponuj im kartę pracy – krzyżówkę. A może pokażesz im też, jak niesamowitymi zwierzętami są szczury? Poniżej znajdziesz zbiór ciekawostek.

Europejski Dzień Mózgu

🧠 Nasze umysły dają nam niesamowitą moc. Świętujmy więc 18.03 Europejski Dzień Mózgu tak, aby sprawić naszym mózgom trochę radości! Wystarczy, że pobierzecie i wydrukujecie karty dla Waszych uczniów i uczennic.

Dzień liczby Pi

🤓 14 marca to Dzień LICZBY PI – Międzynarodowy Dzień Matematyki – nauki, która jest wszędzie. Jeśli chcecie przeprowadzić nietypową zabawę ruchową i innowacyjnie (i ze śmiechem) pomóc uczniom zapamiętać liczbę PI – skorzystajcie z propozycji ćwiczenia.

Dzień tabliczki mnożenia

🖌️ Czy wiecie, że 1 października to Dzień tabliczki mnożenia? Jeśli szukacie sposobu, aby Wasi najmłodsi uczniowie opanowali ją poprzez zabawę – wykorzystajcie naszą kolorowankę!

Dzień kropki

🔵 15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, niezwykłych pomysłów, poszukiwania talentów i tworzenia. 🟡

Progresfera przygotowała kartę pracy dla Was i Waszych uczniów. Wykorzystajcie je na dowolnej lekcji i dajcie się ponieść wyobraźni!

Dzień Limeryków

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap nowych kursów dla siebie!

Raz na 3-4 tygodnie otrzymasz informacje o nowych kursach i webinarach.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem