Karty pracy na różne okazje

Dzień kota

Miauczą, mruczą, łaszą się, są naszymi przyjaciółmi i rządzą niejednym domem, a 17 lutego obchodzą swoje święto. Tego dnia nawet zagorzali psiarze ciepło myślą o kotach 🙂 Nie może ich zabraknąć także w Twojej klasie! Progresfera przygotowała karty pracy dla uczniów, które pozwolą Wam wspólnie świętować. Z młodszymi przy pomocy kostki i kredek stworzycie własne, nietypowe futrzaki, a ze starszymi obalicie kilka kocich mitów. 

Dzień pizzy

Margherita, Capricciosa, Pepperoni, Hawajska… nawet poza Dniem pizzy chodzą one nam i naszym uczniom po głowie!

𝟵 𝗹𝘂𝘁𝗲𝗴𝗼 pizza dozwolona będzie nawet 𝗻𝗮 𝗹𝗲𝗸𝗰𝗷𝗮𝗰𝗵 𝗺𝗮𝘁𝗲𝗺𝗮𝘁𝘆𝗸𝗶! I wcale nie oznacza to zabrudzonego podręcznika Jak to możliwe? Sprawdźcie sami, jakie 𝗸𝗮𝗿𝘁𝘆 𝗽𝗿𝗮𝗰𝘆 przygotowałyśmy dla Was na ten dzień! 𝗨ł𝗮𝗺𝗸𝗶 𝗶 𝗽𝗼𝗹𝗲 𝗸𝗼ł𝗮 nigdy nie były tak smakowite😋

Ferie zimowe - planer

Już za chwilę pierwsze województwa rozpoczynają ferie zimowe ☃. Nie ma jednego uniwersalnego przepisu na udane ferie, są natomiast narzędzia, które ułatwią uczniom ( i Wam ☺️) zaplanowanie ferii idealnie dopasowanych do własnych potrzeb! Na ostatnie więc zajęcia przed rozpoczęciem przerwy polecamy Wam skorzystać z karty pracy – planera, który pomoże optymalnie wykorzystać czas wolny 🕰 Kto wie, może ten planer wypełnicie również sami dla siebie? 🙃
 

Dzień kryptologii

25 stycznia, już po raz 17. świętować będziemy Dzień Kryptologii! A czy Twoi uczniowie słyszeli już o Enigmie i o tym, co wspólnego ma z nią trójka polskich matematyków – Rejewski, Różycki i Zygalski? To świetna okazja, żeby poznać ich historię! Czemu nie wykorzystać do tego szyfrów?  Progresfera przygotowała dwie karty pracy (dla młodszych i starszych), dzięki którym klasa nie tylko poszerzy swoją wiedzę, ale też wcieli się w kryptologów.  Możesz je pobrać poniżej:

Dzień logiki

Logiczne myślenie to myślenie poprawne, rzeczowe i oparte na związkach przyczynowo-skutkowych. To także umiejętność bardzo przydatna i ceniona w dzisiejszym świecie! 
Dlatego zachęcamy Was do świętowania Światowego Dnia Logiki, który przypada  14 stycznia. 
Ale czy da się uczyć logicznego myślenia w ciekawy sposób? Jasne, że tak! Postawcie na zabawę i zaproście swoich młodszych i starszych uczniów do rozwiązania zagadek prowokujących do chwili namysłu. A może okaże się, że są wśród nich przyszli detektywi? 

Powstanie Wielkopolskie

Wielkimi krokami zbliża się 104. rocznica wybuchy Powstania Wielkopolskiego – zrywu, który zapisał się w historii Polski jako zwycięstwo przywracające w granice Państwa większość obecnego województwa wielkopolskiego. To piękny dzień nie tylko dla wszystkich Poznaniaków, ale i każdego Polaka!  Progresfera chciałaby w tym roku zaprosić Was i Waszych uczniów do pochylenia się nad pieśniami śpiewanymi zimą 1918/19 oraz hasłem, które krążąc z ust do ust doprowadziło do rozpoczęcia walk. Pomogą Wam w tym karty pracy – jedna z szyfrem dla starszych uczniów, druga z ćwiczeniem rozumienia ze słuchu dla młodszych.

Dzień Majsterkowicza

Czy znacie kogoś, kto potrafi naprawić każdy zepsuty przedmiot? A może stworzyć coś z niczego? Tak się składa, że 3 grudnia swoje święto obchodzą wszyscy majsterkowicze! Z tej okazji zachęcamy do uwolnienia pokładów kreatywności i spróbowania swoich manualnych sił przy tworzeniu z uczniami własnoręcznych prezentów! Progresfera przygotowała dla Was dwie (proste jak drut!) instrukcje. Dla początkujących proponujemy klimatyczne śnieżne kule w słoikach, a dla lubiących większe wyzwania – bawełniane kulki na lampki choinkowe. Pora przygotować prezenty!

Światowy Dzień Życzliwości

Czasem do świętowania wystarczy zwykły uśmiech, miłe słowo, drobny dobry uczynek. Razem możemy sprawić, że okazywanie dobra wejdzie nam w nawyk   Progresfera przygotowała dla Waszych uczniów dwie propozycje życzliwych aktywności. Z uczniami w kązdym wieku przygotujecie karteczki z miłymi słowami do rozwieszenia w szkole, ze starszymi odkryjecie magię postcrossingu i przesyłania kartek z pozdrowieniami!  Mamy nadzieję, że najbliższy poniedziałek będzie pełen uśmiechu!

Narodowe Święto Niepodległości

To już 104 lata, od kiedy Polska odzyskała niepodległość! 11 listopada jest jedną z najważniejszych dat w historii naszego kraju. W tym dniu świętujemy biorąc udział w miejskich obchodach, wywieszając flagi, a po poznańsku nawet jedząc rogale! To dobry moment, aby docenić też piękno naszego kraju! Dlatego razem z uczniami zastanówcie się, jakie są Wasze ulubione i najpiękniejsze miejsca w Polsce – być może to dobra okazja do zaplanowania wspólnej wycieczki? Poniżej karty pracy dla młodszych i starszych!

Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni

Dobry kucharz gotuje nie tylko smacznie, ale i zdrowo! Troszczy się przy tym o nasze kubki smakowe, żołądki i cały organizm.  Święto Szefa kuchni to okazja do ciekawych zajęć z uczniami – dla młodszych uczniów polecamy kolorową kartę z zadaniem, które wprowadza do dyskusji o zdrowym żywieniu. Dla starszych – przepis, który bez problemu zrealizujecie w grupie klasowej – ćwicząc współpracę i wzmacniając integrację uczniów!

Dzień Uśmiechu i Dzień Tabliczki mnożenia

Czy uśmiech i tabliczka mnożenia mogą iść ze sobą w parze? Jasne, że tak! To, że obchodzą swoje święta tego samego dnia nie może być przypadkiem 🙂 Czy zastanawiacie się jak uczyć mnożenia z radością? Najlepiej poprzez zabawę! Progresfera przygotowała dla Was i Waszych uczniów domino, które pomoże utrwalić kilka pozycji z tabliczki bez przynudzania, za to z uśmiechem od ucha do ucha w grupie klasowych przyjaciół.

Dzień Chłopaka

Każdy chłopak to SUPERchłopak! 30 września to doskonała data, aby przypomnieć o tym całemu światu! W tym szczególnym dniu zachęcamy do docenienia wszystkich talentów, umiejętności, cech i wiedzy – każda z nich jest w końcu wyjątkową i wartą pielęgnowania SUPERmocą.

Zaproście uczennice do przygotowania wyjątkowego prezentu dla chłopaków – dyplomów SUPERmocy, które pokażą im, jak bardzo są zauważani i doceniani!

Międzynarodowy Dzień Demokracji

Święto, które decyzją ONZ obchodzimy co roku 15 września. To czas szerzenia i umacniania demokracji, wymiany doświadczeń, podnoszenia świadomości i oddania hołdu wszystkim walczącym o prawa człowieka.

Wykorzystajmy tę okazję, aby wspólnie z uczniami pochylić się nad ustrojem panującym w naszym kraju, jego historią i teraźniejszością. Pobierzcie kartę pracy – krzyżówkę dla uczniów.

Dzień Dobrych wiadomości

Dzień dobrych wiadomości to nie tylko miła odmiana od informacji przekazywanych przez media – to również okazja do ćwiczenia kreatywności oraz myślenia przyczynowo-skutkowego naszych uczniów!

 

Przygotowana karta pracy ułatwi Wam przeprowadzenie ćwiczenia z uczniami!

Dzień Limeryków

Idealna okazja na wyzwania polonistyczne dla starszych, rozwój kreatywności oraz wprowadzenie odrobiny poczucia humoru na lekcje. 

Zachęcamy do wykorzystania przygotowanej przez nas karty pracy z wyzwaniem dla uczniów, dotyczącym układania limeryków!

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 maja

Święta obchodzone w maju są szczególnie ważne dla Polaków. To doskonały moment do rozmowy na temat historii naszego kraju, jego symboli i współczesnego patriotyzmu. 

Zachęcamy do wykorzystania przygotowanej przez nas karty pracy o biało-czerwonych flagach!

Dzień Ziemi oraz Dzień Kreatywności i Innowacji

🌍 21 i 22 kwietnia to wyjątkowe daty! Te przypadające po sobie dni są doskonałą okazją, aby drzemiącą w uczniach kreatywność i innowację wykorzystać do ratowania planety! Jak to zrobić? Poniżej znajdziesz pomysły na aktywności dla uczniów w różnym wieku.

Dzień Bezdomnych Zwierząt i Dzień Szczura

🐱 Wiosną obchodzimy Dzień Bezdomnych Zwierząt oraz Światowy Dzień Szczura. Wsparcie bezdomniaków pomaga rozwijać empatię – jeśli szukasz sposobu, aby popracować z uczniami nad tym tematem, zaproponuj im kartę pracy – krzyżówkę. A może pokażesz im też, jak niesamowitymi zwierzętami są szczury? Poniżej znajdziesz zbiór ciekawostek. 

Europejski Dzień Mózgu

🧠 Nasze umysły dają nam niesamowitą moc. Świętujmy więc 18.03 Europejski Dzień Mózgu tak, aby sprawić naszym mózgom trochę radości! Wystarczy, że pobierzecie i wydrukujecie karty dla Waszych uczniów i uczennic.

Dzień liczby Pi

🤓 14 marca to Dzień LICZBY PI – Międzynarodowy Dzień Matematyki – nauki, która jest wszędzie. Jeśli chcecie przeprowadzić nietypową zabawę ruchową i innowacyjnie (i ze śmiechem) pomóc uczniom zapamiętać liczbę PI – skorzystajcie z propozycji ćwiczenia. 

Dzień tabliczki mnożenia

🖌️ Czy wiecie, że 1 października to Dzień tabliczki mnożenia? Jeśli szukacie sposobu, aby Wasi najmłodsi uczniowie opanowali ją poprzez zabawę – wykorzystajcie naszą kolorowankę!

Dzień kropki

🔵 15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, niezwykłych pomysłów, poszukiwania talentów i tworzenia. 🟡

Progresfera przygotowała kartę pracy dla Was i Waszych uczniów. Wykorzystajcie je na dowolnej lekcji i dajcie się ponieść wyobraźni! 

Dzień Limeryków

Idealna okazja na wyzwania polonistyczne dla starszych, rozwój kreatywności oraz wprowadzenie odrobiny poczucia humoru na lekcje. 

Zachęcamy do wykorzystania przygotowanej przez nas karty pracy z wyzwaniem dla uczniów, dotyczącym układania limeryków!

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap nowych kursów dla siebie!

Raz na 3-4 tygodnie otrzymasz informacje o nowych kursach i webinarach.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem