Szkolenie rady pedagogicznej

To, że szkolenie rady pedagogicznej jest jedną z najpowszechniejszych form doskonalenia zawodowego, wcale nas nie zaskakuje. Pozwalają przecież podnosić kompetencje bez straty czasu i pieniędzy na dojeżdżanie do ośrodków, a dodatkowo – dają możliwość wspólnej pracy całej kadry danej placówki. Jednocześnie jesteśmy świadome trudności, z jakimi mierzy się szkoła przy organizacji rady szkoleniowej.

Szkolenie rady pedagogicznej stacjonarne i online

Sprawdzone metody szkoleń

puzzle-308908_960_720

 

Dlatego też postanowiłyśmy oprzeć nasze szkolenia rady pedagogicznej na zasadzie „rozwiązujmy trudności”. Zasada dotyczy dwóch aspektów. Przede wszystkim – odnosi się oczywiście do treści, jakie uwzględniamy na szkoleniach. Nacisk kładziemy na praktyczne narzędzia, które nauczyciele mogą wykorzystać już następnego dnia, wraz z kadrą szukamy konkretnych rozwiązań dla konkretnych trudności pojawiających się w placówce.

Dbamy jednak również o to, aby rozwiązywać trudności związane z założenia z tą formą doskonalenia. Uzgodniony ze szkołą czas szkolenia wykorzystujemy maksymalnie efektywnie, dając nauczycielom okazję do rozwijania kompetencji i przekazując im gotowe materiały i narzędzia do pracy. Uczestnicy kierują swoją energię na ćwiczenia i wspólne dyskusje, ponieważ nie muszą nic notować – po szkoleniu otrzymują obszerne materiały w wersji elektronicznej, wraz z kartami pracy dla uczniów. Zajęcia prowadzimy w swobodnej atmosferze, zostawiając przestrzeń na omówienie własnych doświadczeń nauczycieli, niekiedy na żart czy poszukanie odpowiedzi na ważne pytanie, niekoniecznie w pełni związane z tematem szkolenia. Uczestnikom łatwiej dzięki temu aktywnie i z przyjemnością uczestniczyć w zajęciach. Więcej o metodyce naszej pracy można znaleźć TUTAJ.

Przejdźmy do wspólnego rozwiązywania problemów:
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy najlepszą tematykę szkolenia rady pedagogicznej.

Można do nas zadzwonić lub napisać maila:

Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli PROGRESFERA
przy  AiA Doradztwo i Edukacja Psychologiczna Sp. z o.o.
www.aiadoradztwo.pl

Lub też wysłać formularz kontaktowy – odpiszemy lub oddzwonimy. 

Zobacz wszystkie szkolenia rady pedagogicznej.

Sprawdź także kursy i webinary online na naszej platformie szkoleniowej.

#tagi rady szkoleniowej: szkolenie rady pedagogicznej, szkolenie rady pedagogicznej online, szkolenia dla rad pedagogicznych

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap nowych kursów dla siebie!

Raz na 3-4 tygodnie otrzymasz informacje o nowych kursach i webinarach.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem