Uczeń z zespołem Aspergera w szkole

Coraz częściej jako wychowawcy, nauczyciele  spotykamy się z uczniami przejawiającymi dziwne zachowania w szkole. Reagują nieadekwatnie w różnych szkolnych sytuacjach, zatykają uszy, gdy poziom hałasu wzrasta, nie znają się na żartach i nie potrafią „czytać między wersami” naszych dygresji czy ironicznych  komentarzy, zdarza się, że unikają kontaktu wzrokowego.  Nie potrafią nawiązać trwałych i głębszych relacji z rówieśnikami i ich umiejętności społeczne są prawie żadne. Mimo to wykazują się intelektem, sporo pamiętają z naszych zajęć, potrafią znaleźć ciekawe rozwiązania zadań przed nimi stawianych, a o swoich zainteresowaniach i pasjach mogą opowiadać godzinami i wszystkim dookoła.

Czym jest i skąd się bierze zespół Aspergera? W jaki sposób prowadzić edukację ucznia z ZA? Jak współpracować z rodzicem i jakie wprowadzać zmiany? Na te pytania opowiemy podczas naszego spotkania. Zostaną omówione dokładne objawy zachowania Asa, z czego mogą one wynikać. Poruszymy również istotną kwestię pracy z takim uczniem, ustalania zasad i ich przestrzegania, organizacji jego miejsca pracy, formułowania komunikatów w sposób jasny i zrozumiały, wprowadzenia systemu motywacyjnego. 

Asy z mojej klasy. Uczeń z zespołem Aspergera w szkole

Program szkolenia

  • Zespół Aspergera czy ADHD , podobieństwa i różnice. Przedstawienie obszarów zaburzeń i ich skutków w funkcjonowaniu codziennym ucznia z Zespołem Aspergera
  • Jak wprowadzić zmiany we współpacy z rodzicami  i uczniem? Rozmowa z rodzicami nt. zachowania dziecka, 
  • Zespół klasowy jako środowisko wspierające ucznia z ZA, czyli jak rozmawiać z zespołem klasowym o zachowaniach Asa?  
  • Konkretne wskazówki , jak pracować z dzieckiem z ZA (Ustalanie zasad i skuteczne wydawanie poleceń-ustalanie granic i ich przestrzeganie), TUS
  • Jak wprowadzić skuteczny system motywacyjny dla ucznia z Zespołem Aspergera?

Podczas warsztatu skoncentrujemy się na przedstawieniu uczestnikom konkretnych, praktycznych narzędzi, możliwych do zastosowania już kolejnego dnia. Omówienia teoretyczne skracamy do niezbędnego minimum, tak aby wykorzystać dostępny czas na praktykę, szukanie i dostarczanie konkretnych rozwiązań.

Proponowany program ramowy możemy dowolnie modyfikować, tak aby jak najlepiej odpowiedzieć na zapotrzebowanie Państwa kadry.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy najlepszą tematykę rady.

Można do nas zadzwonić lub napisać maila:

Lub też wysłać formularz kontaktowy – odpiszemy lub oddzwonimy. 

Zobacz wszystkie szkolenia nauczycieli.

Sprawdź także szkolenia nauczycieli online na naszej platformie szkoleniowej.

#tagi rady szkoleniowej: uczeń z Zespołem Aspergera w szkole, TUS, trudny uczeń, praca z zespołem klasowym, zaburzenia ze spektrum autyzmu, diagnoza, objawy, wpływ na poziom funkcjonowania społecznego, terapia, asy,  diagnostyka różnicowa zespołu Aspergera, szkolenie dla nauczycieli, szkolenia dla rad pedagogicznych, szkolenia dla nauczycieli online

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.

Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem