Generacja Alfa i pokolenie Z w szkole

Cyfrowe pokolenie, Zoomerzy, pokolenie Z w szkole… urodzone w świecie pełnym ekranów i gadżetów elektronicznych. Szybciej niż mówić nauczyli się obsługiwać smartfona. Wszystko mają pod ręką… I co może zaproponować im szkoła? Czy jako nauczyciele jesteśmy w stanie się dopasować do pokolenia Z w szkole? A musimy przecież jeszcze pamiętać, że w progi naszych placówek wchodzi już kolejna generacja  – Alfa! Uczniowie, którzy są obecnie w szkołach, należą do innego pokolenia, mimo to nauczycielom przyświeca cały czas ten sam cel – jak najlepsze wspieranie dzieci i młodzieży w rozwoju edukacyjnym i osobistym. Zadbajmy o to, aby dostarczyć pokoleniu Z i Alfa to, czego rzeczywiście od nas potrzebują. 

Obecnie nauczyciele mierzą się z wielkim wyzwaniem – jaką rolę odegrać w świecie powszechnego dostępu do informacji, a przy jak zadbać o efektywność lekcji i mądrze zaprosić do swojej klasy nowoczesność? Jest to możliwe, poprzez dobór odpowiednich metod pracy z uczniami. Wystarczy dobrze przeanalizować, jakie różnice pokoleniowe są faktem, a jakie mitem, jakie rzeczywiste potrzeby mają współcześnie uczniowie i jakie metody prowadzenia zajęć są najlepiej dostosowane do ich charakterystyk. 

 

Generacja Alfa i pokolenie Z w szkole - metody pracy dla nauczycieli

Program szkolenia

  • Charakterystyka pokoleń Z i Alfa w szkole
  • Metody nauczania dla Generacji Alfa i pokolenia Z – pomysły i przykłady 
  • Skutki urodzenia się ze smartfonem w ręce – co możemy z tym zrobić? 
  • Grywalizacja i GBL jako innowacyjne podejście w pracy z uczniami
  • Rozwój kompetencji społecznych pokoleń Z i Alfa
  • Jaką rolę może odegrać nauczyciel w w świecie powszechnego dostępu do informacji?

Podczas warsztatu skoncentrujemy się na przedstawieniu uczestnikom konkretnych, praktycznych narzędzi, możliwych do zastosowania już kolejnego dnia. Omówienia teoretyczne skracamy do niezbędnego minimum, tak aby wykorzystać dostępny czas na praktykę, szukanie i dostarczanie konkretnych rozwiązań.

Proponowany program ramowy możemy dowolnie modyfikować, tak aby jak najlepiej odpowiedzieć na zapotrzebowanie Państwa kadry.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy najlepszą tematykę rady.

Można do nas zadzwonić lub napisać maila:

Lub też wysłać formularz kontaktowy – odpiszemy lub oddzwonimy. 

Zobacz wszystkie szkolenia nauczycieli.

Sprawdź także szkolenia nauczycieli online na naszej platformie szkoleniowej.

#tagi rady szkoleniowej: Generacja Alfa, Pokolenie Z w szkole, szkolenie dla nauczycieli, szkolenia dla rad pedagogicznych, szkolenia dla nauczycieli online, instrukcje dla nauczycieli

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.

Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem