Uczniowie z SPE, pomoc psychologiczno-pedagogiczna
TIK w edukacji: nowoczesne technologie i kompetencje cyfrowe
Rozwiązywanie konfliktów, profilaktyka przemocy w szkole
Motywująca dydaktyka i rozwiązania na lekcje
Bezpieczne i innowacyjne przedszkole
Relacje z uczniami i rodzicami
Pedagogika korekcyjna wspomaga uczniów przede wszystkim w rozwoju kompetencji poznawczych, takich jak spostrzeganie, pamięć, uwaga, mowa i myślenie. Biorąc pod uwagę fakt, że coraz większa ilość uczniów ma zdiagnozowane deficyty w obszarze analizatorów percepcji, zaburzeń mowy, zaburzeń uwagi czy zaburzeń zdrowia psychicznego, które rzutują na procesy poznawcze, wiedza i umiejętności z zakresu pedagogiki korekcyjnej będą stanowiły ważny element warsztatu pracy nauczycieli.
Zakres: | Zagadnienia tematyczne: |
Podstawy terapii pedagogicznej: |
|
Jak zaplanować (i ewaluować) swoją pracę: |
|
Wyrównywanie zaburzeń i deficytów rozwojowych: |
|
Precyzyjne narzędzia na precyzyjne potrzeby – przegląd metod: |
|
TIK i pomoce w terapii pedagogicznej: |
|
Jak ułatwić sobie i dzieciom prowadzenie zajęć terapeutycznych: |
|
Terapia pedagogiczna jako praca na relacjach: |
|
Praca terapeuty w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej |
|
Dodatkowo w programie warsztaty praktyczne: jak mądrze i sprawnie korzystać z narzędzi SI, aby ułatwić sobie pracę – przygotowanie, dopasowanie i prowadzenie zajęć terapeutycznych.
Zjazd: | Zagadnienia tematyczne: |
Zjazd wykładowy 1: |
|
Zjazd wykładowy 2: |
- profesjonalizm i kompetencje jako źródło wewnętrznego spokoju, - rozwój kompetencji miękkich w profilaktyce zdrowia psychicznego, - kompetencje komunikacyjne wspierające budowanie pozytywnych relacji, - ciało i umysł – praktyczne umiejętności. |
Agnieszka Gierłowska
Koordynatorka merytoryczna studiów, główna trenerka
Pedagog, terapeuta pedagogiczny, oligo- i surdopedagog, trener oświaty. Na co dzień pracuje w Społecznej Szkole Podstawowej jako wycedyrektor, pedagog i specjalista. Prowadzi gabinet terapii pedagogicznej. Wykłada na studiach podyplomowych na kierunkach pedagogicznych , w tym w zakresie pedagogiki specjalnej, Prowadzi warsztaty i szkolenia dla rad pedagogicznych oraz rodziców (Szkoła dla Rodziców i Wychowawców). Prywatnie mama 3 dorosłych synów, w tym jeden z ADHD.
Małgorzata Trybuś
Trenerka
Pedagog, coach, trener rad pedagogicznych od 20 lat związana z edukacją. Specjalizuje się w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwojem kompetencji miękkich, zarządzaniem grupą klasową, komunikacją interpersonalną. Na co dzień pracuje z młodzieżą w szkole średniej i nauczycielami oraz dziećmi i rodzicami, łączy wiedzę teoretyczną z praktyką szkolną. Jest współautorem programów nauczania ze szczególnym uwzględnieniem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, programu profilaktycznego – strategie bezpieczeństwa – opartego na rozwoju czynników chroniących.
Lena Kazubek
Trenerka
Pedagog specjalny i pedagog tańca, terapeutka integracji sensorycznej, certyfikowany diagnosta w zakresie Polskich Standaryzowanych Testów Integracji Sensorycznej, terapeuta Integracji Bilateralnej, instruktor Masażu Shantala. Od 16 lat nauczyciel i wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Konarzewie. Diagnozuje i prowadzi zajęcia w prywatnym gabinecie Arlen. Przez lata związana z tańcem, obecnie od 8 lat prowadzi zespół taneczny dla seniorów „Takie babki i…”.
Obejrzyj spotkanie z Agnieszką Gierłowską z cyklu „Szkoła z Pomysłem”, w trakcie którego przekazała praktyczną wiedzę, jak pracować z uczniami po dłuższej przerwie w nauce.
Na adres e-mail wyślemy Ci wiadomość z podsumowaniem najważniejszych informacji. Nie przegapisz dzięki temu ważnych terminów ani żadnej z dostępnych zniżek. Prześlemy też wiadomość sms bo maile czasem wpadają w spam. Oczywiście do niczego Cię to nie zobowiązuje. Wpisując się akceptujesz naszą politykę prywatności. Zgoda obejmuje jedynie otrzymywanie informacji o wybranych studiach podyplomowych/kursie (bez innych treści marketingowych).
Dzięki przemyślanej organizacji roku akademickiego studia ukończysz już z końcem sierpnia.
Oczywiście studia są kwalifikacyjne, a więc zdobędziesz zgodne z przepisami uprawnienia. Dyplom ukończenia studiów będzie wystawiony przez Świętokrzyską Szkołę Wyższą w Kielcach. Jest to uczelnia wpisana do Rejestru Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod numerem 220 (polon.nauka.gov.pl), nr wpisu do ewidencji uczelni niepublicznych – 272. Posiada uprawnienia do nauczania nauczycieli.
Absolwenci zyskują wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu pedagogiki specjalnej, które umożliwiają podjęcie pracy w zakresie prowadzenia terapii pedagogicznej.
Miejsca pracy: przedszkola, szkoły (ogólnodostępne), poradnie PPP, placówki prowadzące terapię pedagogiczną
Prowadzenie zajęć z uczniami zagrożonymi/ mającymi specyficzne trudności w uczeniu się – dysleksja, dysgrafia, dyskaklulia, nieharmonijny rozwój itd.: korekcyjno-kompensacyjnych dla uczniów, poradnictwa dla rodziców i nauczycieli
Stanowisko pedagoga specjalnego: do 2026 roku, po tym terminie uprawnienia utrzymują osoby, które ukończyły uprzednio studia wyższe pedagogiczne.
Napisz lub zadzwoń do nas – jak wolisz!
Możesz też wysłać formularz kontaktowy – odpiszemy lub oddzwonimy.
Zobacz wszystkie kierunki studiów podyplomowych dla nauczycieli.
Sprawdź także kursy i webinary online na naszej platformie szkoleniowej.
#Tagi kierunku: pedagogika korekcyjna studia podyplomowe, terapia pedagogiczna studia podyplomowe poznań, diagnoza i terapia pedagogiczna, studia podyplomowe dla nauczycieli, studia podyplomowe online
Zostaw nam swoje imię i adres email, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.
Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.
#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem
Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.
Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.
#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem