Poznań, ul.Szamarzewskiego 17/3
odn@progresfera.edu.pl
+48 61 662 85 66

Niepubliczny
Ośrodek
Doskonalenia
Nauczycieli


Termin webinaru:

11.05.2020, godziny: 15.00 - 17.00

 

 

  

PROGRAM WEBINARU

 samodzielnosc min

 • Budowanie samodzielności ucznia w działaniu, jak stopniowo oddawać uczniom decyzyjność i sprawczość
 • Czym jest pomocna instrukcja – inspiracja z Planu Daltońskiego
 • Dobry plan to podstawa – jak wesprzeć ucznia w organizacji pracy
 • Kwestia kompetencji – jak uczyć uczniów uczenia się
 • Udzielanie wzmocnień – jak i czym zachęcać uczniów do starań
 • Narzędzia online, które wspomagają wzbudzanie zaciekawienia i zaangażowania u uczniów

 

 

 

Nauczyciele nierzadko zmagali się z sytuacją, w której mieli wrażenie, że uczniom nie chce się nic, że szkoła jest niepotrzebna, nudna, nieatrakcyjna w porównaniu do przepełnionego bodźcami świata poza nią. Faktycznie – w czasach kultury obrazkowej, wszechobecnych mediów i dostępu do rozrywki zaciekawienie ucznia przedmiotem jest dla nauczyciela sporym wyzwaniem. Obecnie jednak – gdy dodatkowo pojawiła się konieczność nauczania zdalnego, kwestia motywacji uczniów oraz efektywności ich samodzielnej pracy nabrały zupełnie innego znaczenia. Celem pracy nauczyciela staje się teraz dostarczanie uczniom takich metod i form pracy, aby stawali się coraz bardziej samodzielni, budowania w nich decyzyjności i odpowiedzialności, zachęcanie ich do prób i podejmowania własnych wyborów, towarzyszenie dzieciom i młodzieży w zdobywaniu wiedzy i kształceniu kompetencji, zamiast podawania gotowych rozwiązań. Do tego – warto nauczyć ich – uczyć się. Innymi słowy – szukanie środka ciężkości w połowie drogi, gdzie odpowiedzialność za odnoszenie sukcesów edukacyjnych jest zarówno po stronie nauczyciela jak i po stronie ucznia. Chcemy na naszym szkoleniu przedstawić metody, które pozwolą wspierać uczniów w samodzielnej pracy – te kompetencje przydadzą im się nie tylko teraz, lecz również – w przyszłości.

 

 

ORGANIZACJA

 

 • Całkowity koszt udziału w szkoleniu – 85 zł na uczestnika
 • Każdy uczestnik webinaru otrzyma materiały w PDF (zawierające obszerny opis treści z webinaru oraz ich rozszerzenie)
 • Każdy uczestnik otrzyma pocztą imienne zaświadczenie o udziale, zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 28 maja 2019 r.w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 r. poz. 1045)
 • Trenerki prowadzące: Aleksandra Klupś, Agnieszka Kuca
 • Program w formacie PDF do pobrania: pdf

 

 

ZAPISY

 

W celu zapisania się wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy - po jego otrzymaniu wyślemy do Państwa maila z potwierdzeniem zapisu oraz numerem konta do dokonania opłaty. Prosimy zwrócić uwagę, aby podać poprawny adres e-mail:

 

formularz zapisu

 

Zapisy przyjmujemy również drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W mailu prosimy podać swoje imię, nazwisko oraz nazwę szkoły/ placówki, w której Państwo pracujecie. 

Podane przez Państwa w mailu dane zostaną wykorzystane jedynie do zapisu na webinar i nie będą dalej przechowywane ani przetwarzane. Polityka przetwarzania danych osobowych znajduje się TUTAJ

 

Z chęcią odpowiemy na Państwa pytania: +48 666 356 705 (Anna Kaczmarek)