Kierunki polityki oświatowej państwa na 2023/2024
Uczniowie z SPE, pomoc psychologiczno-pedagogiczna
TIK w edukacji: nowoczesne technologie i kompetencje cyfrowe
Rozwiązywanie konfliktów, profilaktyka przemocy w szkole
Motywująca dydaktyka i rozwiązania na lekcje
Bezpieczne i innowacyjne przedszkole
Relacje z uczniami i rodzicami
Na studia podyplomowe/kurs doskonalący w naszym Ośrodku mogą się Państwo zapisać:
Ze względu na to, że częściowo pracujemy zdalnie, prosimy o telefon jeden lub dwa dni przed planowaną wizytą, aby umówić się na konkretny termin.
Po wypełnieniu formularza zapisu na studia w ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz wiadomość organizacyjną dotyczącą studiowania wraz z gotową dokumentacją (umowa o świadczenie usług edukacyjnych, kwestionariusz zgłoszeniowy) na wskazany adres e-mail podany przy zapisie.
Z uwagi, na to, że niekiedy korespondencja email nie trafia do folderu głównego w skrzynce email zalecamy, sprawdzanie wszystkich folderów, szczególnie folderu SPAM, a najlepiej dodanie naszego emaila do zapisanych kontaktów, wtedy korespondencja od nas nie powinna trafiać do spamu.
Jeśli nie otrzymasz wiadomości e-mail skontaktuj się z nami telefonicznie – 666 356 705.
W ramach zapisu na studia na wszystkich kierunkach studiów podyplomowych wystarczy dostarczyć:
Oryginał kwestionariusz zgłoszeniowego można wysłać poprzez pocztę tradycyjną na wskazany adres:
Skany dokumentów można wysłać na wskazany adres e-mail:
W przypadku zapisu na kurs doskonalący wystarczy dostarczyć:
Rekrutacja w obecnym naborze na rok akademicki 2024/25 trwa do rozpoczęcia pierwszych zajęć na danym kierunku (czyli do połowy listopada 2024)
Nasz Ośrodek przekazuje swoim studentom/kursantom wszystkie informacje o toku studiów/kursu drogą mailową lub w wyjątkowych sytuacjach telefonicznie.
Osobą kontaktową w Ośrodku jest Karolina Kula
Email: studia@progresfera.edu.pl
Tel: 666 356 705
Z uwagi, na to, że niekiedy korespondencja email nie trafia do folderu głównego w skrzynce email zalecamy, sprawdzanie wszystkich folderów, szczególnie folderu SPAM, a najlepiej dodanie naszego emaila do zapisanych kontaktów, wtedy korespondencja od nas nie powinna trafiać do spamu.
Nasz numer konta: 17 1870 1045 2078 1067 0605 0006 (NEST Bank)
Dane odbiorcy:
W tytule przelewu prosimy podać: Imię i Nazwisko Słuchacza, Kierunek studiów/kursu, Numer raty/wpłaty.
Po dostarczeniu kwestionariusza zgłoszeniowego (w dokumencie określisz liczbę rat) otrzymasz na adres e-mail wskazany przy zapisie na studia indywidualny harmonogram płatności w formacie pdf.
W przypadku studiów 2-semestralnych wszystkie opłaty należy uiścić najpóźniej do końca maja, w ramach studiów 3-semestralnych do końca lipca. W przypadku kursu doskonalącego do końca maja.
Nie, w celu zapisania się na studia/kurs wystarczy wpłacić opłatę rekrutacyjną w wysokości 200 zł. Najwygodniej jest zrobić to przez szybką płatność w naszym sklepie: KLIK
Opłaty można dokonać również bezpośrednio na nasze konto: 17 1870 1045 2078 1067 0605 0006 (NEST Bank)
Płatność za studia podyplomowe/kurs doskonalący mogą Państwo uiścić:
W przypadku płatności jednorazowej (po zapisie) przyznajemy 2% rabatu na czesne.
Aby otrzymać Fakturę Vat należy wystarczy wysłać do nas dane do jej wystawienia:
E-mail: studia@progresfera.edu.pl
Prośbę o otrzymanie faktury możesz również zgłosić za pośrednictwem formularza kontaktowego w zakładce “Kwestie formalne” po zalogowaniu na Strefie Studenta (https://edukacja.progresfera.edu.pl/).
Księgowość, po otrzymaniu wszystkich wymaganych danych wystawi FV w ciągu kilku dni roboczych.
Na każdym kierunku w ramach studiów, czy kursu doskonalącego oferujemy zniżki przy szybkim zapisie:
Zniżki dla naszych absolwentek i absolwentów:
Zniżka za szybką płatność:
Informacje dotyczące terminarza i planu zajęć, studenci/kursanci otrzymują odpowiednio wcześniej drogą mailową – w przypadku kiedy są studentami/kursantami któregoś z autorskich kierunków prowadzonych przez nasz Ośrodek.
Terminy zjazdów można sprawdzać na stronie: terminy zjazdów
W przypadku studiów na kierunku, nie będącym kierunkiem autorskim naszego Ośrodka, wszystkie informacje dotyczące zajęć zostaną przekazane po ich ustaleniu przez Świętokrzyską Szkołę Wyższą.
Czas trwania studiów/kursu zależy od kierunku – są to odpowiednio 2 semestry dla studiów doskonalących i 3 w przypadku studiów kwalifikacyjnych.
Co ważne – w przypadku wyboru studiów, dzięki przemyślanej organizacji roku akademickiego osoby zapisujące się w rekrutacji jesienniej (od października) kończą tok kształcenia w sierpniu kolejnego roku. Innymi słowy uzyskują uprawnienia już na następny rok szkolny.
Strefa studenta to miejsce, w którym znajdziesz wszelkie materiały do nauki, informacje organizacyjne (tablica ogłoszeń) i linki do zajęć online. Znajdziesz ją pod adresem: www.edukacja.progresfera.edu.pl.
Dostęp do Strefy Studenta otrzymasz po zapisie na studia/kurs doskonalący, dokładne informację dotyczące rejestracji i logowania otrzymasz na podany przy zapisie adres e-mail.
Wszystkie zaświadczenia dotyczące rozpoczęcia lub kontynuacji przez Państwa studiów oraz skierowania na praktyki, wystawiane są przez Ośrodek w którym Państwo studiujecie – czyli przez nas. Dlatego w przypadku, jeśli potrzebują Państwo takiego zaświadczenia, prosimy o informację mailową na adres: studia@progresfera.edu.pl
Prośbę o otrzymanie zaświadczenia o studiowaniu możesz również zgłosić za pośrednictwem formularza kontaktowego w zakładce “Kwestie formalne” po zalogowaniu na Strefie Studenta (https://edukacja.progresfera.edu.pl/).
Dokumenty wysyłamy w formie elektronicznej lub w przypadku, jeśli student potrzebuje oryginału dokumentu, również drogą pocztową.
Zajęcia prowadzimy w formie warsztatowej, zachęcamy więc do aktywnego uczestnictwa. Aby uzyskać zaliczenie należy mieć minimum 80%-ową obecność na zajęciach dedykowanych dla kierunku.
Na podanych poniżej kierunkach obowiązują praktyki zawodowe w ramach ukończenia studiów podyplomowych:
Uwaga! Zapisując się na kurs doskonalący z wymienionych wyżej kierunków nie ma obowiązku realizacji praktyk zawodowych.
Aby przystąpić do realizacji praktyk zawodowych, w pierwszej kolejności należy złożyć podanie o zwolnienie z praktyk.
Zwolnienie obejmuję:
Zwolnienia się sumują. Jeśli student posiada podstawę np. z 1 i 2 punktu – składa jedno podanie. Ostateczną decyzję w sprawie zwolnienia podejmuję Pełnomocnik ds. praktyk. Zgodnie z decyzją do realizacji może pozostać 120h, 60h, lub rzadziej może wystąpić całkowite zwolnienie z praktyk. Wtedy przechodzimy do realizacji praktyk zawodowych.
Następnie potwierdzimy otrzymanie dokumentu, a podanie zostanie przekazane do Pełnomocnika ds. praktyk (czas na rozpatrzenie zwolnienia to 30 dni), decyzję prześlemy drogą e-mail.
Praktyki wymagane są wyłącznie na kierunkach kwalifikacyjnych, a sposób ich realizowania wynika z Rozporządzenia w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.
Studenci mają czas do połowy trzeciego semestru na zrealizowanie, złożenie dokumentacji i zaliczenie praktyki zawodowej. Student realizuje praktyki pod opieką opiekuna praktyk. Aby zaliczyć praktyki należy do nas dostarczyć dokumentację:
Liczba godzin praktyk wynosi maksymalnie 180 godzin. Istnieje możliwość zmniejszenia liczby godzin praktyk na podstawie poprzednio kończonych studiów podyplomowych oraz pracy zawodowej.
Miejsce odbywania praktyk student wybiera sam, ważne jest przy tym, aby uwzględnić miejsca realizacji praktyk zgodne z Rozporządzeniem:
W przypadku kierunku Diagnoza i terapia pedagogiczna (pedagogika korekcyjna) – pedagogika specjalna miejsce odbywania praktyk należy wybrać również zgodnie z rozporządzeniem:
Wszelkie wzory dokumentów dotyczących praktyk znajdziesz w Strefie studenta po zalogowaniu (https://edukacja.progresfera.edu.pl/) w zakładce “Praktyki i warunki zaliczenia“.
W ramach studiów podyplomowych określony jest następujący maksymalny wymiar godzin praktyk:
Przy czym realnie większość osób ma zwolnienie z 60 godzin na podstawie bycia czynnym nauczycielem. Zapraszamy do zapoznania się ze zwolnieniami.
Student samodzielnie wybiera miejsce realizacji praktyk. Z naszej strony dla osób z Poznania i okolic możemy zaproponować odbywanie praktyk w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza, który mieści się przy ul. Szamarzewskiego w Poznaniu. W ramach praktyk można np. wchodzić na zajęcia lekcyjne, jak i pracować w internacie, prowadzić w nim zajęcia dodatkowe itd. Wszystko jest do ustalenia. W przypadku zainteresowania – skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz na stronie: KLIK.
Praktyki mogą być realizowane w:
Dodatkowo na kierunku Diagnoza i terapia pedagogiczna (pedagogika korekcyjna) – pedagogika specjalna praktyki mogą być realizowane w:
Przed przystąpieniem do realizacji praktyk w wybranym miejscu skontaktuj się z nami, aby upewnić się, że wybrałaś/eś odpowiednie miejsce. Gdy otrzymasz od nas potwierdzenie wyślemy skierowanie na praktyki pocztą tradycyjną na wybrany adres placówki. Dokument musi zostać podpisany przez dyrekcję, następnie należy dołączyć go do wysłanej do nas dokumentacji w ramach praktyk.
Dokumentację potwierdzającą odbycie praktyk (dzienniczek praktyk wraz z opinią i skierowanie na praktyki) należy wysłać poprzez pocztę tradycyjną na wskazany adres:
Zaliczenie różni się w zależności od wybranego kierunku:
W ramach kierunków organizowane są zaliczenia z każdego przedmiotu, ocena na świadectwie ukończenia studiów podyplomowych jest średnią otrzymanych ocen ze wszystkich realizowanych przedmiotów na danym kierunku.
Zostaw nam swoje imię i adres email, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.
Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.
#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem
Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.
Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.
#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem