Projekt (Nie)zwykła matematyka – patronat honorowy NODN Progresfera

Z radością zapraszamy Was do dołączenia do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: (Nie)zwykła matematyka, a którego jesteśmy patronem honorowym

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową i jest odpowiedzią na często zadawane pytania przez uczniów “a do czego nam się ta wiedza przyda, po co się tego uczymy”. W projekcie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane szkoły, które mają możliwość realizacji założeń projektu.

W działaniach mogą brać udział pojedyncze grupy / klasy lub cała szkoła.

Projekt ma zasięg ogólnopolski i może do niego przystąpić nieograniczona liczba uczestników. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Udział w projekcie polega na zrealizowaniu z uczniami 12 zadań z ponad 110 propozycji aktywizujących uczniów działań związanych z matematyką podzielonych na 10 modułów. Z każdego modułu należy zrealizować co najmniej jedno działanie.

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 15.09.2023 roku.

Link do strony projektu (na FB): https://www.facebook.com/groups/966093244613188

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/nByo8BSVAUqVinvt7

Opis projektu:

Moduły: W tej edycji przewidziano następujące moduły:

1. Z logiką na Ty
  2. Mistrz rachunków
  3. Matematyczne kuchenne rewolucje
  4. Matematyka konstrukcyjna
  5. Matematyka pustej klasy
  6. Matematyka i sztuka
  7. Ćwiczymy nie tylko umysł czyli matematyka na sportowo
  8. Gram w matmę
  9. Szkolny Bank Matematyczny
  10. Matematyczne święta niematematyczne

Do każdego z tych modułów przygotowanych jest po 11 lub więcej tematów, z których autonomicznego wyboru dokonują koordynatorzy projektu w placówkach.

Dokładny opis zadań projektowych: KLIK

Dodatkowe korzyści:

• Na FB zostanie utworzona specjalna prywatna grupa projektowa, na której nauczyciele będę relacjonować wykonanie zadań projektowych, dzielić się swoimi pomysłami, scenariuszami z realizacji poszczególnych działań, inspirować pozostałych koordynatorów projektu.
  • Dodatkowo każdy z koordynatorów przesyła do autorów projektu jeden scenariusz przeprowadzonych działań. Z najlepszych scenariuszy zostanie sporządzona publikacja w wersji elektronicznej lub/i papierowej, która zostanie udostępniona wszystkim nauczycielom biorącym udział w projekcie – jako inspiracja dalszych działań.
  • Dla koordynatorów i nauczycieli zostaną przygotowane imienne certyfikaty, a  dla uczniów uczestniczących w zajęciach dyplomy.