Uczymy współpracy i myślenia! – krytyczne myślenie na lekcjach

Jak zmienić lekcje tak, by nie były powtarzalne? Jeżeli brakuje w nich tej „iskry”, która zapali uczniów do działania – można coś zmienić! Zapraszamy do poznania technik cooperative learning i rutyn krytycznego myślenia.

Sprawią one, że to uczniowie będą grali pierwsze skrzypce na lekcjach, a nauczyciel jako –  mentor i przewodnik – będzie im towarzyszył w drodze do samodzielności i wzięcia odpowiedzialności za swoją pracę. Znajomość tych technik i rutyn pozwoli zaplanować nowoczesne lekcje w Twojej placówce i naprawdę angażujące uczniów i sprawiające, że nauka stanie się zabawą i treningiem współpracy w grupie.*

 

*Ten temat realizujemy stacjonarnie tylko w województwie wielkopolskim i kujawsko-pomorskim, placówki poza tymi województwami zapraszamy do udziału w formie online!

Uczymy współpracy i myślenia! – Cooperative learning i krytyczne myślenie na lekcjach

Program szkolenia

  • 5 technik cooperative learning
  • 5 rutyn krytycznego myślenia
  • Wzbudzanie chęci zdobywania wiedzy i umiejętności i pobudzanie uczniów do działania
  • Poznanie aplikacji, która pozwoli wykorzystać rutyny i techniki przy użyciu filmu
  • Poznanie sposobów grupowania uczniów, aby sprawić, że każdy uczeń będzie miał możliwość współpracy ze wszystkimi osobami w klasie
  • 2 uniwersalne scenariusze lekcji

Podczas warsztatu skoncentrujemy się na przedstawieniu uczestnikom konkretnych, praktycznych narzędzi, możliwych do zastosowania już kolejnego dnia. Omówienia teoretyczne skracamy do niezbędnego minimum, tak aby wykorzystać dostępny czas na praktykę, szukanie i dostarczanie konkretnych rozwiązań.

Proponowany program ramowy możemy dowolnie modyfikować, tak aby jak najlepiej odpowiedzieć na zapotrzebowanie Państwa kadry.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy najlepszą tematykę rady.

Można do nas zadzwonić lub napisać maila:

Lub też wysłać formularz kontaktowy – odpiszemy lub oddzwonimy. 

Zobacz wszystkie szkolenia nauczycieli.

Sprawdź także szkolenia nauczycieli online na naszej platformie szkoleniowej.

#tagi rady szkoleniowej: Generacja Alfa, Pokolenie Z w szkole, szkolenie dla nauczycieli, szkolenia dla rad pedagogicznych, szkolenia dla nauczycieli online, instrukcje dla nauczycieli

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.

Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem