Indywidualne doradztwo zawodowe

Uważamy, że we współczesnym, szybko zmieniającym się świecie, najlepiej odnajdują się osoby, które zamiast próbować na siłę dostosować się do zewnętrznych wymogów, wolą sprawdzić, jaka droga IM odpowiada. Dlatego też w naszej pracy doradczej zamieniamy pytanie „Do jakiej pracy/szkoły pasujesz?” na pytanie – „Jaka praca/szkoła pasuje do Ciebie?”. Podjęcie decyzji bez lęku wymaga poznania swoich możliwości, obszarów do rozwoju, zainteresowań, potrzeb i dążeń. Spotkanie z doradcą zawodowym może być jednym z milowych kroków na drodze poznania siebie w kontekście kariery edukacyjnej i zawodowej.

Dlaczego warto? Ponieważ znamy rynek pracy i edukacji z obu stron: pracujemy jako rekruterki od 2009 roku, a jako doradczynie – od 2010 roku. Zawodowo zajmujemy się również edukacją. Podczas spotkań wykorzystujemy autorskie ćwiczenia, oparte na najnowszych trendach w doradztwie oraz znormalizowane testy psychometryczne.

Doradztwo dla uczniów

Indywidualne spotkanie z doradcą zawodowym, podczas którego uczeń uzyska wsparcie w wyborze dalszej ścieżki edukacji. Z tego wsparcia korzystają zarówno uczniowie ostatnich klas SP, jak i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Uczeń - oraz jego rodzice/opiekunowie - otrzymują przygotowany przez doradcę Profil kompetencyjny wraz z propozycjami dalszej ścieżki edukacji.

Dla dorosłych - profil zawodowy

Spotkanie z doradcą zawodowym, w czasie którego ustalone zostają pola kompetencji, związanych z pracą zawodową, obszary do pracy, zainteresowania i preferencje, oraz potencjalne ścieżki rozwoju zawodowego i dalszego kształcenia. Uczestnik otrzymuje profil zawodowy, oraz, w zależności od ustalonego z doradcą kontraktu rekomendacje zawodowe i (jeśli jest taka potrzeba) edukacyjne.

Dla dorosłych - coaching

Coaching z doradcą zawodowym, którego celem jest przygotowanie do rekrutacji. Pierwsza część spotkań dotyczy przygotowania wyróżniających dokumentów aplikacyjnych, które pomagają uwypuklić mocne strony. Druga część skupiona jest wokół rozmowy rekrutacyjnej, możliwych pytań i zadań od rekrutera (w odniesieniu do konkretnych ogłoszeń o pracę).

Jeśli myślisz o doradztwie zawodowym dla siebie lub swojego dziecka i chcesz uzyskać więcej szczegółów - o stosowanych metodach, terminach i cenie - skontaktuj się z nami!

Można do nas zadzwonić lub napisać maila:

Lub też wysłać formularz kontaktowy – odpiszemy lub oddzwonimy.