Doradztwo zawodowe dla osób dorosłych

Wsparcie osób dorosłych w powrocie na rynek pracy ma swoją specyfikę – nierzadko współpracuje się z osobami, które od wielu lat nie pracowały i nie znają realiów współczesnych rekrutacji. Część z nich boryka się z osobistymi trudnościami – niepełnosprawnością, niskimi dochodami, brakiem motywacji i wiary w swoje możliwości.

Jednocześnie są to osoby, które podjęły decyzję, aby dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu, wrócić na rynek pracy, poprawić warunki swojego życia, wyjść z domu, poczuć się dobrze ze sobą. I tutaj wkracza doradca zawodowy – osoba, która ma rozległe kompetencje, aby nie tylko dostarczyć swoim klientom wiedzy na temat zasad współczesnych rekrutacji, czy wykształcić w nich umiejętność zachowania się w ich trakcie, ale przede wszystkim wesprzeć w dokonaniu zmiany swojej postawy i przekonań na swój temat.

Nauczyciel – doradca zawodowy jest doskonałą osobą, aby taką rolę pełnić. Posiada rozległą wiedzę na temat lokalnego rynku pracy, wie, jak wyglądają współczesne rekrutacje, potrafi pomóc i doradzić. Podczas naszego warsztatu pokażemy jak tę wiedzę wykorzystać w pracy z dorosłymi powracającymi na rynek pracy. Nastawimy się przede wszystkim na specyfikę pracy w projektach, w ramach których można w dość łatwy sposób pozyskać dodatkowe zlecenia. Pokażemy również, jak te zlecenia zdobyć. Wreszcie każdy z naszych uczestników otrzyma pakiet gotowych ćwiczeń, aby mieć bazę do rozpoczęcia pracy jako doradca zawodowy dla osób dorosłych.

Doradca zawodowy jako partner

Praca z dorosłymi wracającymi na rynek pracy

• Filozofia pracy z osobami dorosłymi – wzmacnianie samodzielności i poczucia sprawstwa
  • Jak prowadzić grupowe warsztaty dla osób powracających na rynek pracy – najważniejsze zagadnienia
  • Zacząć od motywacji – metody i ćwiczenia dla dorosłych wzmacniające ich wiarę w sukces na rynku pracy
  • Bilet wstępu na rozmowę kwalifikacyjną – praca nad CV klientów: dobre praktyki i ćwiczenia
  • Rozmowa kwalifikacyjna – co się może wydarzyć? Typowe pytania na rozmowach – jak z nich wybrnąć? Jak odpowiadać na pytania wywiadu behawioralnego.
  • Praca doradcza jeden na jeden – przygotowanie Indywidualnego Planu Działania we współpracy z klientem
  • Gdzie i jak szukać zleceń – przydatne strony internetowe, uzupełnianie dokumentów przetargowych
doradztwo zawodowe dla osób dorosłych

Podczas warsztatu pokażemy konkretne metody i narzędzia stosowane przez praktyków – doradców zawodowych pracujących z osobami powracającymi na rynek pracy.  Każdy uczestnik otrzyma również gotowe ćwiczenia w formie PDF do wykorzystania na własnych warsztatach.

Organizacja szkolenia

• Całkowity koszt udziału w szkoleniu – 120 zł za uczestnika
  • W cenie ujęte jest uczestniczenie w szkoleniu oraz arkusze do ćwiczeń
  • Każdy uczestnik otrzyma Zaświadczenie zgodne z Rozporządzeniem MEN
  • Miejsce realizacji szkolenia: Poznań, Biurowiec Delta, ul. Towarowa 35 (dokładne informacje znajdują się TUTAJ)
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące tematyki - doradztwo zawodowe dla osób dorosłych.

Sprawdź także kursy i webinary online na naszej platformie szkoleniowej.

#tagi: doradztwo zawodowe dla osób dorosłych, praca z dorosłymi powracającymi na rynek pracy.