Uczniowie z SPE, pomoc psychologiczno-pedagogiczna
TIK w edukacji: nowoczesne technologie i kompetencje cyfrowe
Rozwiązywanie konfliktów, profilaktyka przemocy w szkole
Motywująca dydaktyka i rozwiązania na lekcje
Bezpieczne i innowacyjne przedszkole
Relacje z uczniami i rodzicami
W dobie aktualnych sytuacji migracyjnych nie sposób uniknąć rozmów na temat obaw i wyzwań szkół przyjmujących uczniów i uczennice z doświadczeniem migracji. Mając na uwadze powyższe, warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić co ja robię, aby moja szkoła stała się przyjazna dla uczniów i uczennic z doświadczeniem migracji – niezależnie od kraju ich pochodzenia czy stopnia znajomości języka polskiego?
Istotne z punktu widzenia ogólnej sytuacji z jakimi zmierzają się szkoły jest zastosowanie takich działań, które wspierałyby codzienną prace nauczycieli i nauczycielek, a tym samym oddziaływałyby bezpośrednio na sytuację dzieci z doświadczeniem migracji uczących się w danej placówce oświatowej. Odpowiedzią na wskazane powyżej wyzwania mogą być narzędzia pozwalającego w kilku krokach wdrożyć model szkoły przyjaznej dzieciom z doświadczeniem migracji. Takie rozwiązanie stanowi wsparcie w każdym momencie pracy dyrekcji, kadry pedagogicznej w tym wychowawców i wychowawczyń klas.
Zaproponowany podczas webinaru model przyjaznej szkoły, pozwala na zdobycie know how i opracowanie własnych sposobów pokonywania pierwszych wyzwań związanych z nowym uczniem lub uczennicom z doświadczeniem migracji w szkole.
Podczas webinaru Szkoła przyjazna uczniom i uczennicom z doświadczeniem migracji – skoncentrujemy się na przedstawieniu uczestnikom i uczestniczkom konkretnych, praktycznych narzędzi, możliwych do zastosowania już kolejnego dnia. Omówienia teoretyczne skracamy do niezbędnego minimum, tak aby wykorzystać dostępny czas na praktykę, szukanie i dostarczanie konkretnych rozwiązań.
Proponowany program ramowy możemy dowolnie modyfikować, tak aby jak najlepiej odpowiedzieć na zapotrzebowanie Państwa kadry.
dr Sylwia Antonowicz – doktorka nauk społecznych ze specjalizacją pedagogika, specjalistka ds. edukacji w Fundacji Emic oraz koordynatorka projektów edukacyjnych w Polskiej Akcji Humanitarnej. Członkini i koordynatorka zespołu edukacja w Międzysektorowym Wojewódzkim Zespole ds. Zarządzania Migracjami i Polityką Migracyjną (kujawsko-pomorskie). Edukatorka i trenerka organizacji pozarządowych. Z tematem migracji, edukacji międzykulturowej i globalnej związana od blisko 10 lat.
Można do nas zadzwonić lub napisać maila:
Lub też wysłać formularz kontaktowy – odpiszemy lub oddzwonimy.
Zostaw nam swoje imię i adres email, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.
Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.
#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem
Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.
Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.
#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem