Szukasz metod, które umożliwią Twoim uczniom skuteczną naukę? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!
Zobacz, jak prawidłowo wykorzystać metodę Jigsaw i sprawdź, jak przekłada się ona na Technikę Feynmana.
Od Progresfery, dla nauczycieli jutra.
Zastanawiasz się, jak świętować z uczniami Dzień Mózgu? A może myślisz już o Dniu Kropki i rozwijaniu ich kreatywności?
Tutaj znajdziesz gotowe karty pracy, zabawy, ćwiczenia i ciekawostki na różne okazje.
Od Progresfery, dla nauczycieli jutra.
Zapraszamy do zapoznania się z „Niezbędnikiem nauczyciela w pracy z Ukraińskimi dziećmi”, który stanowi zbiór ogólnodostępnych materiałów i wskazówek.
Dla nauczycieli szukających pomysłu na innowację pedagogiczną do przeprowadzenia w przedszkolu, a dokładnie – na zajęciach muzycznych.
Każdy z nas wykształcił swoiste programy, które mają mu pomóc zdobyć aprobatę innych ludzi. W Analizie Transakcyjnej nazywamy te programy Sterownikami – driverami. Sterowniki są naszym zasobem, jednak w sytuacjach stresu, strachu i zmęczenia stają się swoistym przymusem – i działją niekonstruktywnie. Zapraszamy do zapoznania się z typami sterowników.
W związku z przeniesieniem nauczania do świata wirtualnego, dopasowałyśmy rozwiązania dla doradców zawodowych do aplikacji internetowych! Publikacja „Moi uczniowie nie mają zainteresowań! Na tropie pasji” – do wykorzystania w pracy online.
Dla wszystkich doradców oraz wychowawców, którzy mierzą się z tym, że ich uczniowie nie mają zainteresowań, napisałyśmy publikację z propozycjami konkretnych ćwiczeń i rozwiązań. Publikacja „Moi uczniowie nie mają zainteresowań! Na tropie pasji”.
Odniesienie kompetencji kluczowych do polskich przepisów oświatowych. Dla wszystkich nauczycieli, którzy chcą sprawdzić, gdzie w podstawach programowych dla wszystkich poziomów edukacji znajdują się odniesienia do kompetencji kluczowych.
Informator dla Dyrekcji – jak rozpoznać zjawisko, jak wprowadzić procedury zabezpieczające w szkole i spełnić obowiązek prowadzenia profilaktyki antymobbingowej.
Materiał dla każdego nauczyciela i nauczycielki. Przedstawia symptomy wypalenia zawodowego, czynniki ryzyka i fazy wypalenia. Zawiera również obszerny opis tworzenia planu naprawczego (metody reagowania na objawy wypalenia).
Dla wszystkich zainteresowanych Analizą Transakcyjną w edukacji – koncepcja „drzwi kontaktu”, którą można wykorzystać przy projektowaniu zajęć, jak i w komunikacji z uczniami i rodzicami.
Będziemy Cię informować o naszych nowych webinarach i innych okazjach.
#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem