Czytelnia – materiały edukacyjne dla nauczycieli

Bezpłatne materiały edukacyjne dla nauczycieli, doradców zawodowych i pedagogów szkolnych, przygotowane przez trenerki NODN Progresfera. Miłej lektury!
materiały edukacyjne dla nauczycieli

Każdy z nas wykształcił swoiste programy, które mają mu pomóc zdobyć aprobatę innych ludzi. W Analizie Transakcyjnej nazywamy te programy Sterownikami – driverami. Sterowniki są naszym zasobem, jednak w sytuacjach stresu, strachu i zmęczenia stają się swoistym przymusem – i działją niekonstruktywnie. Zapraszamy do zapoznania się z typami sterowników.

Na tropie pasji w świecie on-line - dla doradców zawodowych

W związku z przeniesieniem nauczania do świata wirtualnego, dopasowałyśmy rozwiązania dla doradców zawodowych do aplikacji internetowych! Publikacja „Moi uczniowie nie mają zainteresowań! Na tropie pasji” – do wykorzystania w pracy online.

Dla wszystkich doradców zawodowych oraz wychowawców

Dla wszystkich doradców oraz wychowawców, którzy mierzą się z tym, że ich uczniowie nie mają zainteresowań, napisałyśmy publikację z propozycjami konkretnych ćwiczeń i rozwiązań.  Publikacja „Moi uczniowie nie mają zainteresowań! Na tropie pasji”.

Kompetencje kluczowe w przepisach

Odniesienie kompetencji kluczowych do polskich przepisów oświatowych. Dla wszystkich nauczycieli, którzy chcą sprawdzić, gdzie w podstawach programowych dla wszystkich poziomów edukacji znajdują się odniesienia do kompetencji kluczowych.

Mobbing w szkole

Informator dla Dyrekcji – jak rozpoznać zjawisko, jak wprowadzić procedury zabezpieczające w szkole i spełnić obowiązek prowadzenia profilaktyki antymobbingowej.

Wypalenie zawodowe w pracy nauczyciela​

Materiał dla każdego nauczyciela i nauczycielki. Przedstawia symptomy wypalenia zawodowego, czynniki ryzyka i fazy wypalenia. Zawiera również obszerny opis tworzenia planu naprawczego (metody reagowania na objawy wypalenia).

Koncepcja drzwi kontaktu

Dla wszystkich zainteresowanych Analizą Transakcyjną w edukacji – koncepcja „drzwi kontaktu”, którą można wykorzystać przy projektowaniu zajęć, jak i w komunikacji z uczniami i rodzicami.

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap nowych kursów dla siebie!

Raz na 3-4 tygodnie otrzymasz informacje o nowych kursach i webinarach.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem