Czytelnia – materiały edukacyjne dla nauczycieli

karty pracy

GOTOWE KARTY PRACY NA RÓŻNE OKAZJE

Znajdziecie tutaj zestawy kart pracy na różne – bardziej i mniej typowe dni i okazje. Na przykład na: dzień życzliwości, dzień tabliczki mnożenia, dzień logiki, dzień dobrych wiadomości, dzień kota, dzień pizzy i wiele innych:)

Wszystkie karty są przygotowane specjalnie dla Was przez zespół NODN Progresfera!

Karty są bezpłatne, gotowe do wydrukowania i korzystania na lekcji lub w pracy indywidualnej. 

strona tyt artykuł

Dla nauczycieli szukających pomysłu na innowację pedagogiczną do przeprowadzenia w przedszkolu, a dokładnie – na zajęciach muzycznych. 

materiały edukacyjne dla nauczycieli

Każdy z nas wykształcił swoiste programy, które mają mu pomóc zdobyć aprobatę innych ludzi. W Analizie Transakcyjnej nazywamy te programy Sterownikami – driverami. Sterowniki są naszym zasobem, jednak w sytuacjach stresu, strachu i zmęczenia stają się swoistym przymusem – i działją niekonstruktywnie. Zapraszamy do zapoznania się z typami sterowników.

Na tropie pasji w świecie on-line - dla doradców zawodowych

W związku z przeniesieniem nauczania do świata wirtualnego, dopasowałyśmy rozwiązania dla doradców zawodowych do aplikacji internetowych! Publikacja “Moi uczniowie nie mają zainteresowań! Na tropie pasji” – do wykorzystania w pracy online.

Dla wszystkich doradców zawodowych oraz wychowawców

Dla wszystkich doradców oraz wychowawców, którzy mierzą się z tym, że ich uczniowie nie mają zainteresowań, napisałyśmy publikację z propozycjami konkretnych ćwiczeń i rozwiązań.  Publikacja “Moi uczniowie nie mają zainteresowań! Na tropie pasji”.

Kompetencje kluczowe w przepisach

Odniesienie kompetencji kluczowych do polskich przepisów oświatowych. Dla wszystkich nauczycieli, którzy chcą sprawdzić, gdzie w podstawach programowych dla wszystkich poziomów edukacji znajdują się odniesienia do kompetencji kluczowych.

Mobbing w szkole

Informator dla Dyrekcji – jak rozpoznać zjawisko, jak wprowadzić procedury zabezpieczające w szkole i spełnić obowiązek prowadzenia profilaktyki antymobbingowej.

Wypalenie zawodowe w pracy nauczyciela​

Materiał dla każdego nauczyciela i nauczycielki. Przedstawia symptomy wypalenia zawodowego, czynniki ryzyka i fazy wypalenia. Zawiera również obszerny opis tworzenia planu naprawczego (metody reagowania na objawy wypalenia).

Koncepcja drzwi kontaktu

Dla wszystkich zainteresowanych Analizą Transakcyjną w edukacji – koncepcja “drzwi kontaktu”, którą można wykorzystać przy projektowaniu zajęć, jak i w komunikacji z uczniami i rodzicami.

Edukacja to Twoja pasja? Nie przegap szkoleń, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw nam swoje imię i adres e-mail, a będziemy Cię informować o nowych webinarach, kursach, otwieranych naborach na studia i innych wydarzeniach Progresfery.

Swoją zgodę zawsze możesz wycofać jednym kliknięciem.

#Nauczycielom jutra #Dla szkoły z pomysłem